ארגזי כלים

במסגרת עבודתנו, העמותה מקדמת תפיסה מורחבת של תפקיד אנשי ונשות המקצוע של הילדים בקהילה. במקום איש או אשת מקצוע המטפלים בחולי ובבעיות בריאותיות ע"פ דרישה ופנייה בלבד, אנו מציעים תפיסה הרואה בהם  ציר מרכזי בקהילה בה הם פועלים. ככאלו, אנשי ונשות המקצוע, אמונים על מתן מענה למגוון אתגרים – התפתחותיים, התנהגותיים ובריאותיים, איתן מתמודדים הורים, וכמו כן, גם על העברת מידע מבוסס מחקר באופן נגיש במגוון נושאים רלוונטים.

על סמך תפיסה זו, פיתחה העמותה את ארגז הכלים שלי, ערכות הדרכה לאנשי ונשות מקצוע בקהילה.

אנשי ונשות מקצוע המעוניינים ליזום הדרכות להורים, לצוותים חינוכיים, טיפוליים ועוד, יכולים למצוא בארגז הכלים ערכות הדרכה במגוון נושאים: אינטרנט ומסכים, גמילה נכונה, חובת דיווח על חשד להתעללות והזנחה, מין ומניות, שינה אצל תינוקות וילדים ועוד.

כל ערכה נכתבה ונערכה על ידי מומחה מוביל ורלוונטי ומכילה סקירת ספרות מפורטת, מצגת מעוצבת להרצאה וטקסט נלווה למצגת.

הקבצים זמינים להורדה בחינם לכל דורש. בנוסף, אנשי ונשות המקצוע המעוניינים בכך יכולים לרכוש ערכת שי לחלוקה בסיום ההדרכה בנושא המדובר, לדוגמה: טבלת הצלחות לגמילה, כרטיס 'לילה טוב', משחק זיכרון חינוכי, ריכוז 'דגלים אדומים' המצריכים פנייה לרופא או רופאה ועוד.

מטרת הפרויקט היא לעודד את רופאים והרופאות ואנשי ונשות המקצוע הפעילים בקהילה בקרב הילדים ומשפחותיהם, ליזום קשר ישיר ובלתי אמצעי עם חברי הקהילה ואנשי ונשות המקצוע הסובבים אותם, וכך ליצור מערכת אינטגרטיבית ומקיפה המכוונת זרקור אל בריאותם ורווחתם של הילדים והילדות בקהילה.