הכשרות וימי עיון

ההכשרה המקצועית של רופאי ילדים בישראל ובמדינות אחרות בעולם מתקיימת בעיקר בבתי חולים. הכשרה זו אינה מספקת חשיפה מספקת לבעיות הנפוצות המשפיעות על בריאותם ורווחתם של ילדים בקהילה. כתוצאה מכך, רופאי ילדים העובדים במרפאות קהילתיות עשויים להתמודד עם מחסור בכלים חיוניים להם הם זקוקים בעבודתם היומיומית. קורסי גושן מספקים ידע וכלים מעשיים לרופאי ילדים בקהילה בתחומי הרפואה ההתפתחותית וההתנהגותית, תוך התייחסות להיבטים פסיכוסוציאליים המשפיעים על בריאות והתנהגות ילדים, יחד עם חשיפה והיכרות עם השירותים הקהילתיים ותשתיות החינוך, הבריאות והרווחה הרלוונטיים לעבודתם.

קורס גושן לרפואת ילדים קהילתית, בדגש התפתחותי התנהגותי

מתקיים מדי שנה, פותח על ידי צוות  מומחים בתחום רפואת הילדים ובגיל הרך,  ומועבר על ידי אנשי מקצוע מגוונים. הקורס עוסק באתגרים שכיחים בילדות ודרכי התמודדות מבוססי ראיות. בין הנושאים הנלמדים:  התפתחות שפה ולקויות שפה שכיחות, הדרכה ויעוץ ראשוניים להנקה, אתגרים התנהגותיים שכיחים בגיל הרך, שינה בתינוקות וילדים, גמילה, בעיות אכילה והאכלה, בריאות נפשית בגיל הרך ועוד.

קהל היעד: רופאי ילדים ורופאי משפחה.
משך הקורס: שנה עד שנתיים.

סדנאות הריאיון המוטיבציוני

הריאיון המוטיבציוני הינו גישה מבוססת ראיות לניהול דו- שיח ויעוץ שמטרתם להוביל לשינוי התנהגותי. במהלך הסדנה רוכשים אנשי המקצוע כלים מעשיים לניהול דו-שיח עם מטופלים , או הורים,  במטרה לקדם שינוי התנהגותי כגון אימוץ אורח חיים בריא, הגברת הענות לטיפול רפואי ועוד,  תוך הימנעות מעימותים וקידום שיתוף פעולה.

קהל היעד: רופאי ילדים ורופאי משפחה, אחיות, תזונאיות ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.
משך הקורס: שלושה מפגשים בני 4.5 שעות כל אחד.

PMI – Parent Mediated Intervention

האתגרים הנפוצים ביותר איתם מתמודדים הורים לילדים בגיל הרך, וביניהם גמילה, שינה ועוד, תלויים במידה רבה בגישה של ההורים לסוגיות אלו, וביכולת לתווך וללמד ילדים את ההתנהגות החיובית המצופה מהם. הקניית כלים ראשוניים להורים בשלבים מוקדמים עשויה למנוע התדרדרות של חלק מהאתגרים האלו לכדי בעיות.

הסדנה משלבת הרצאות פרונטליות ומפגשי תרגול ויישום של הנושאים והמיומנויות שנלמדו, בעזרת סימולציות וקבלת פידבק.

קהל היעד: רופאי ילדים ורופאי משפחה, אחיות, תזונאיות ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.
משך הקורס: ארבעה מפגשים בני 4.5 שעות כל אחד.

תמיכה בהנקה

סדנה לאנשי רפואה המקנה כלים חשובים בתמיכה בהנקה והתמודדות עם מצבים שונים של האם ושל התינוק. תמיכה פעילה של אנשי בריאות מגדילה את הסיכוי כי האם המניקה תעמוד ביעדי ההנקה המומלצים או האישיים שלה.

ההכשרה מתבצעת על ידי רופאת ילדים מומחית, יועצת הנקה בין לאומית מוסמכת, ונשות מקצוע רלוונטיות נוספות, מעמותת 'יונקים'.

קהל היעד: רופאי ילדים ורופאי משפחה, אחיות.
משך הקורס: שלושה-ארבעה מפגשים בני 4.5 שעות כל אחד.

בנוסף, אנו מקיימים ימי עיון למתמחים ברפואת ילדים, סדנאות וסימולציות, ימי עיון ממוקדי נושא ועוד.