גושן בימי קורונה

הורות בזמן קורונה – בשש שפות

פורטל הידע 'איך גדלת!'  מתחדש ומתעדכן כל העת!

עם פרוץ מגפת הקורונה בישראל, דף הבית של פורטל הידע 'איך גדלת!' עודכן כולו עם ידע וכלים רלוונטיים להתנהלות עם הילדים בצל הקורונה והשבתת מערכת החינוך.
התכנים זמינים בשש שפות: עברית, ערבית, אנגלית, צרפתית, אמהרית ורוסית, לטובת הנגשת המידע לכל האוכלוסיות בישראל.
בין התכנים נוספו פרטי מידע בנושאים: חרדה אצל ילדים; התמודדות עם התנהגויות מאתגרות של ילדים בימי קורונה; מצבי דחק של הורים בימי קורונה, לחץ והתמודדות עם כעסים; אלימות במשפחה; היפגעויות ילדים ובטיחות בבית ועוד.
כמו כן, הופקו שתי סדרות של סרטונים גרפיים קצרים (בעברית ובערבית) לחלק מנושאים אלו ואחרים.

'גם מרחוק נשארים קרוב'

רופאי ילדים בקהילה מדברים על אתגרים בימי קורונה

תקופה זו, בה המשפחות נשארות בבית תוך תחושת אי ודאות מתמדת, מחייבת את רופאי הילדים לעבוד אחרת. מצב זה, הנמשך כבר מספר שבועות, עלול להציף קשיים והתמודדויות שלא נתקלנו בהם בעבר. לאור זאת, החלנו בסדרה של וובינרים לרופאים בנושאים שונים במטרה לאפשר שיתוף ומתן כלים להתמודדות הרופאים בעבודתם. המפגשים מועברים על ידי אנשי מקצוע ועוסקים בנושאים של התמודדות עם חרדות ומצבי מצוקה, אלימות במשפחה ועוד. פרטים על ההרצאות ניתן לראות כאן.

תכנית 'אחיות מובילות'

פעילות במסגרת מיזם טיפת חלב במהלך משבר הקורונה

תכנית 'אחיות מובילות" לעבודה עם הורים בטיפת חלב, הפועלת בשותפות עם משרד הבריאות, קרן יד הנדיב, קרן ון ליר וחברת לוטם, התאימה את הפעילות למצב. במהלך תקופה זו, התקיימו וובינרים לקבוצת האחיות אשר עסקו באתגרים המקצועיים והאישיים בהתמודדות עם התקופה כנשות מקצוע מול הורים במציאות זו. במקביל, יחד עם קבוצת האחיות, צוות התוכנית מוביל יוזמה של "טיפת חלב וירטואלית" שבה יקיימו אחיות טיפת חלב מפגשי הורים בנושאים שונים באופן מקוון. המפגשים יתקיימו בעברית וערבית ויהיו נגישים לכלל ההורים בישראל.

פיתוח תכנים מקוונים להורים במזרח ירושלים

בעקבות פנייה של עיריית ירושלים ובשיתוף פעולה עם קרן ירושלים וקרן יד הנדיב, פותחה במהלך תקופה זו, תכנית משותפת להפצת מידע מותאם מבחינה שפתית ותרבותית להורים ממזרח ירושלים. במסגרת תכנית זו, הופקו סרטונים קצרים בערבית אודות מגוון נושאים כולל טיפים לעידוד וקידום התפתחות של ילדים, תוך משחק ופעילויות שונות, בהתאמה לימי הקורונה. כמו כן, נבנתה תכנית להפצה של הסרטונים וכן תכנית מקצועית למפגשים מקוונים עם אנשי מקצוע.

פיתוח ערכה לגיל הרך

למשפחות העוברות תהליך ליווי ותמיכה

בשיתוף פעולה עם תכנית פעימות של עמותת 'פותחים עתיד' (עמותת בת של הסוכנות היהודית) אנו מפיקים ערכות משחק ומידע להורים, מותאמים לפי גיל, להורים לילדים בגילאי לידה עד 3 שנים. הערכות יופצו למשפחות העוברות תהליך ליווי ותמיכה הלוקחות חלק בתוכנית פעימות בשישה יישובים מהפריפריה בישראל (כ-500 משפחות). הערכות יינתנו תוך ליווי והדרכה של מלוות המשפחות במסגרת התוכנית.

נשמח לחשוב יחד על הדרך הנכונה לסייע למשפחות ולאנשי מקצוע בקהילה. צרו עימנו קשר!