אודות העמותה

מי אנחנו?

עמותת גושן הינה ארגון ללא כוונת רווח שנוסד בשנת 2014 על ידי קבוצת רופאי ילדים מובילים בישראל, בשיתוף פרופ' פרנק אוברקלייד ממלבורן, אוסטרליה, שזכה להכרה בינלאומית על עבודתו בתחום הגיל הרך. שותפי העמותה זיהו כי יש צורך ממשי לקדם את בריאותם, התפתחותם ורווחתם האופטימלית של ילדי ישראל, ולשנות את האופן שבו השירותים ניתנים לילדים ולבני משפחותיהם.

העמותה ממקדת את פעילותה בעיקר באנשי מקצוע העובדים במערכת הבריאות, לאור העובדה שכל הילדים בישראל פוגש באיש מקצוע ממערכת זו מספר פעמים בשנה. אנשי המקצוע הללו מהווים ציר מרכזי בחיי הילד ומשפחתו, שכן הם נתפסים כחלק משירות לא-סטיגמטי ואוניברסלי. תפקידם מאפשר להם לזהות ולמנוע אתגרים ובעיות ממגוון תחומים, המשפיעים עמוקות על חיי הילד והוריו. יצירתה של מערכת משולבת, הנותנת קול לכל הגורמים הבאים במגע עם הילד ומשפחתו, כגון מערכת החינוך ומערכת הרווחה, היא קריטית.

אנו עובדים עם רופאים, קובעי מדיניות ושותפים מכל רחבי הקשת המשפחתית, החברתית והמקצועית העוטפת את הילד ומשפחתו, כדי לשנות באופן משמעותי את מערך התמיכה בהתפתחות ילדים בגיל הרך ובהורות בישראל.

השנים הראשונות בחייהם של כל ילד וילדה הן קריטיות להצלחתם בהמשך החיים.

אנו מאמינים שבעזרת החזון, ההשקעה והמדיניות המתאימים, תוכל מדינת ישראל לשנות באופן מהותי את חייהם של ילדיה, ובעיקר את חייהם של הילדים הפגיעים ביותר. הדבר חיוני על מנת להשיג שינוי משמעותי בתחום התפתחות הילד, לחזק את החברה האזרחית ולעצב את עתידה של מדינת ישראל.